OSP Solec nad Wisłą Zauważyłeś pożar, wypadek dzwoń: TELEFONY ALARMOWE:
998 lub 112

E-Remiza

System e-remiza umożliwia między innymi alarmowanie strażaków OSP drogą telefoniczną. W kolejnych dniach będą podłączane kolejne jednostki. Sposób postępowania w przypadku odbioru alarmu na telefon:
1. Alarm ogłaszany jest poprzez połączenie z numerów 33 4848112, 33 4888998 (najlepiej wpisać te numery w książce telefonicznej jako alarm).
2. Strażak udający się do strażnicy po ogłoszeniu alarmu powinien odebrać połączenie.
3. Strażak który nie może stawić się w strażnicy odrzuca połączenie.
W przypadku posiadania telefonu z systemem android jest możliwość ściągnięcia bezpłatnie aplikacji e-remiza ze sklepu play(google) na telefon i po jej aktywacji korzystać z alarmowania poprzez aplikację. Na telefon strażak otrzymuje informację szczegółową: co się dzieje, gdzie, z uwidocznieniem na mapie. Aby otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym poprzez aplikacje mobilną należy mieć włączony TRYB MONITOROWANIA oraz DANE KOMÓRKOWE. Ponadto aplikacja musi być włączona w tle. Szczegółowych informacji w sprawie funkcjonowania e-remizy udziela KP PSP w Lipsku.